Kelime Oyunu Yarışma Başvuru Formu ve Şartları

Kelime Oyunu yarışması, tamamen yarışmacıların bilgi ve kelime dağarcıklarının seviyesini ölçmek için yapılan bir yarışmadır. Yarışmaya katılmak isteyenlerin gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde internet sitesi üzerinden başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir.

Kelime Oyunu Başvuru Formu Ve Şartları

Teve2 ekranlarında izleyicilerle buluşan Kelime Oyunu yarışması, tamamen yarışmacıların bilgi ve kelime dağarcıklarının seviyesini ölçmek için yapılan bir yarışmadır. Yarışmaya katılmak isteyenlerin gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde internet sitesi üzerinden başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir.

Kelime Oyunu Yarışmasının Kuralları

Yarışmaya katılmaya hak kazananların yarışmada büyük ödülü alabilmesi için belli adımları başarılı bir şekilde geçmeleri gerekir. Yarışma esnasında yarışmacılara her bir soru için 4 dakika verilir. 4 dakika içerisinde yarışmacılar kendilerine verilen 2’şer adet olmak şartı ile 4.5.6.7.8.9.10 harfli kelimeleri doğru bir şekilde bularak toplamda 14 soruyu doğru bir şekilde yanıtlamaları gerekir. Yarışmacıların bildikleri her bir soruda puan haznelerine bildikleri kelime sayısı ile 100 puanın çarpılmasıyla elde edilen puan eklenir.  Yarışmacılar bilmedikleri harfler için de harf isteme hakkına sahiptir. Fakat harf istedikleri zaman puan hanelerinden puanları istedikleri harf sayısı kadar azalır. Yarışma sonucunda en çok puanı toplayanlar, yarışmanın birincisi olarak büyük ödülü almaya hak kazanır.

Kelime Oyunu Başvuru Formunda İstenen Bilgiler

Kelime Oyunu yarışmasına katılmak isteyenler, gerekli şartları sağladıkları takdirde “https://www.teve2.com.tr/formlar/kelime-oyunu-basvuru-formu” internet sitesi üzerinden başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. Başvuru formlarında özellikle iletişim bilgilerinin yanlış yazılmamasına dikkat etmek gerekir. Çünkü, başvuru sonuçları olumlu olanların kanalın araması için yanlış cep telefon numaralarının başvuru formlarına eklenmemesi gerekir. Bunun dışında aşağıda yarışmaya katılmak isteyenlerin başvuru formunda doldurmaları gereken bilgiler yer alır:

 • 1 adet fotoğraf,
 • Ad ve soyad,
 • Doğum tarihi,
 • Telefon numarası ve e-posta adresi,
 • Yaşadığınız şehir ve ailenizle alakalı genel bilgiler,
 • Programa katılma nedeni,
 • Katıldığınız Sosyal Sorumluluk Projeleri,
 • Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde yaptığınız aktiviteler,
 • Kişisel bilgiler/hobiler gibi bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde dolduranlar, başvuru işlemlerini tamamlamış olur.

Kelime Oyunu Katılım Şartları

Kelime Oyunu yarışmasına katılmak isteyenlerin belli koşulları yerine getirmeleri gerekir. Özellikle yarışmaya katılanların 18 yaşından büyük olması gerekir. Yarışmaya 18 yaşından küçük katılan kişilerin başvuru formları kabul edilmeyip incelenmez. Bunun dışında yarışmacıların sadece internet üzerinden başvurularını yapmaları gerekir. İnternet üzerinden başvuru yapmayanların başvuruları kabul edilmez. Yarışmaya katılmak için vatandaşların kelime dağarcıklarının çok iyi olması gerekir. Çünkü, yarışma tamamen kelime bilme sorularından meydana gelir. Kelime dağarcıklarına ve zekâlarına güvenen herkes yarışmaya katılarak büyük ödülün sahibi olabilir.

Oyun Hakkında Bilgi

Kelime oyunu yarışması,  Ali İhsan Varol’un sunumuyla 5 Ocak 2009 tarihinde ekranlarda yayınlanmaya başlanmıştır. Kelime Oyunu yarışması ilk olarak Kanal1 ekranlarında yayınlanıp daha sonra sırasıyla Bloomberg HT, Show TV, FOX’ta yayınlanmaya devam etti. Şu anda ise yarışma, Teve2 kanalında izleyiciler ile buluşuyor. Yarışmanın kuralları ise oldukça basittir. Yarışmacılar, kendilerine verilen 14 adet kelime sorularını doğru bir şekilde yanıtlayıp yarışma sonunda yarışmanın birincisi olarak büyük ödülü almaya hak kazanır. Kelime dağarcığına ve bilgilerine güvenen herkes yarışmaya katılmak için yarışmanın “https://www.teve2.com.tr/formlar/kelime-oyunu-basvuru-formu” internet sitesine giriş yaparak site üzerinde yer alan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekir. Yarışma hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyenler ise internet sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak yarışma hakkında bilinmeyen ayrıntıları yetkili görevlileri arayarak öğrenebilir. Yarışma oldukça eğlenceli ve pratiklik gerektiren sorulardan meydana geldiği için yarışmacılar hem eğlenip hem de büyük ödülü kazanma şansını elde eder. Kendine güvenen herkes yarışmaya katılabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Hatice ALBAYRAK dedi ki:

  Ali İhsan Varol sayesinde beyin jimnastiği yapıyoruz artı genel kültürümüzü geliştiriyoruz emeği geçen herkese teşekkür ederim ??

 2. Dilber Teber dedi ki:

  Ben bu yarışmayı çok severek ve keyifle izliyorum, bu yarışmayı çok eğitici ve güzel buluyorum oyüzdende çok seviyorum ve katılmayı çok istiyorum, ayrıca çokta eğlenceli.
  Bazen bazı sorularda hiçbir fikrim olmamasına rağmen sizin (Aliİhsan Bey) verdiği tiyolarla inanın hiçbilmediğim bir soruya bile cevap verebiliyorum, kendime güveniyorum ama bazende şanssızlı hiç bilmediğim, duymadığım kelimeler çıkabiliyor tabiki !
  Akşam izleyemesemde gece tekrarını izlerim genellikle müptelasım yani bağımlılık yaptı resmen, ben Almanya’da yaşıyorum inşallah burdan katılmak yasak demezsiniz bana !!!

  1. Hafize tutar dedi ki:

   Orda olmak istiyorum lutfeeennnnn

 3. Abdullah cakmak dedi ki:

  Ailecek yarıştigimiz güzel bir program

 4. Özlem dedi ki:

  Bu programın sonrasında sonra ne oluyor
  Ödül filan mi

 5. Niyazi Seyyar dedi ki:

  Eşim için yazıyorum tüm soruları cevaplıyor, ben seni kayıt ettireceğim deyip duruyordum, inanmadı bana şimdi başvurmak istiyorum☺️??‍♀️