Ben Bilirim Başvuru Formu ve Şartları

Ben Bilirim başvuru formu doldurarak siz de bu yarışmada yer alabilirsiniz. Ben Bilirim programında yarışmacılar finale kalmak için kıyasıya bir yarış içerisinde olurlar. Haftanın 4 günü boyunca finale kadar gelen büyük ödül için hak kazanır. Ben Bilirim yarışması başvuru şartları aşağıda anlatılmıştır.

Ben Bilirim Başvuru Formu

TV 360 ekranlarında büyük bir ilgili görmeye başlayan Ben Bilirim programı, tamamen bilgi doğrultusunda kazanılan ödüllü yarışmadır. Ben Bilirim yarışmasına katılmak için çok fazla genel kültür bilgilerinin bilinmesi gerekir. Bu doğrultuda yarışmacılar her bildiği sorular için büyük ödüle bir adım daha yaklaşır. Yarışmaya katılmak isteyenlerin kanalın internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvurusu olumlu olanlar, kanala çağırılarak belli mülakatlara tabii tutulur. Bu aşamayı da başarıyla geçenler, yarışmaya katılmaya hak kazanır.

Ben Bilirim Yarışması İçin Gerekli Şartlar

Ben Bilirim yarışmasına katılmak için belirli bir şart yoktur. Bilgisine ve kültür seviyesine güvenen herkes yarışmaya katılabilir. Üstelik yarışmaya tekli veya çoklu gruplar halinde de katılabilirsiniz. Dileyen herkes arkadaş grubuyla veya aile üyeleriyle beraber yarışmaya katılarak büyük ödül için ter dökebilir. Yarışmaya katılmanın tek şartı, katılacak yarışmacıların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. 18 yaşını doldurmamış vatandaşlar, hiçbir şekilde yarışmaya katılamaz.

Ben Bilirim Başvuru Formu Şartları

Ben Bilmem yarışmasına katılmak isteyenlerin “BURAYA TIKLAYIP” internet adresine giriş yaparak site üzerinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formunda dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi, formda iletişim bilgilerinin doğru yazılmasıdır. Yarışmaya katılacaklar, cep telefon ve e-mail adres bilgilerini doğru bir şekilde girdikleri takdirde kanal tarafından çağırılabilir. Eğer yanlış iletişim adresleri formda belirtilmişse, başvuruda bulunanların başvuruları iptal olur. Bu yüzden iletişim adreslerinin doğru yazılması çok önemli bir konudur. Aşağıda başvuru formunda doldurulması gereken bilgiler yer alır:

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Yaşınız
 • Cinsiyetiniz
 • Mesleğiniz
 • Cep telefon numaranız
 • Yaşadığınız şehir
 • Grup halinde mi katılacaksınız?
 • Mail adresiniz
 • Grup halinde katılanların grup bilgisi
 • Fotoğraf.

Yukarıda verilen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Yanlış gönderilen başvuru formları değerlendirilmeye alınamaz.

Ben Bilirim Başvuruları Nasıl Yapılır?

Ben Bilirim yarışmasına katılmak isteyenlerin öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 yaşını doldurmuş olanlar, internet adresine giriş yaparak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda gerekli bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Eğer yarışmaya katılacaklar, grup halinde katılıyorsa muhakkak grupta yer alacak arkadaşlarının veya ailelerinin bilgilerini vermelidir. Bunun dışında forumda istenen resmin kesinlikle vesikalık olmaması gerekir. Daha dikkat ve ilgi çekici resimlerin koyulması tavsiye edilir. Formu yanlış ve eksik dolduranların başvuruları iptal olur. Bunun için formun çok özenli doldurulması önerilir. Başvuru formlarını doğru dolduranlar ve başvuruları olumlu sonuçlananlara kısa süre içerisinde kanal tarafından aranarak yarışmaya hak kazandıklarının bilgisi verilir. Bilgisine ve donanımlarına güvenen herkes yarışmaya katılarak büyük ödülün sahibi olabilir.

Ben Bilirim Yarışmasındaki Ödül

Ben Bilirim yarışmasının ödül alma şekli biraz farklıdır. Yarışmacılar, yarışmanın ilk gününden ödül almaz. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe haftanın dört günü ödül için yarışırlar. Daha sonra haftanın son günü finale kalarak büyük ödülü almaya hak kazanırlar. Bilgi birikimine ve genel kültür seviyesine güvenen herkes başvuru yapabilir.

Başvuru yapmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşını doldurmuş olanlar, internet sitesi üzerinden başvuru formlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak gönderebilir. Başvurusu olumlu karşılananlar, kanala davet edilerek yarışmaya katılmak için mülakata tabii tutulur. Mülakatı da başarılı bir şekilde geçenler, yarışmada büyük ödülü almak için ter dökmeye başlar. Bunun dışında yarışmaya dileyen herkes ailesi ve yakın arkadaşlarıyla beraber toplu grup halinde katılabilir. Bunun için başvuru formunda yarışmaya katılacakların, gruba katılacak kişiler hakkında bilgi vermesi gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Vasvi Dursun dedi ki:

  Merhaba yarismaniz cok güzel zefkle izliyoz
  Yalniz her sorunun ardindan su alkislamayi kaldirirsaniz dahada güzel olur

  Tsk

 2. Yahya dedi ki:

  Yarışmaya cagrilanlar gidiş dönüş ücreti karşılanıyor mu

 3. Halit Ulular dedi ki:

  Merhabalar, yarışmayı zevkle izliyorum, pandemi sürecini atlatır atlatmaz iddialı bir şekilde katılmayı planlıyorum. Yarışma formatıyla ilgili bir önerim olacak: yarışmacıların her soruda sınırlı sayıda cevap hakkı olsun. Bazen o kadar çok saçma atışlar yapıyorlar ki izleyenleri fıtık ediyorlar. Yarışmanın kalitesini düşüren bu konuya bir çözüm bulunmasını naçizane rica ediyorum. Örneğin bugün “Tüberküloz” kelimesini bulmak için yarışmacıların girdiği komik yarış bence irrite ediciydi.

 4. Alp dedi ki:

  Ben başvuru yaptıktan sonra bana bir mail geldi ve extra olaraktan bir video çekmemi ve göndermemi istediler bu normal mı yazarsanız sevinirim